ראשון, 03 אוגוסט 2014 00:00

כיצד מדורגת ויקיפדיה ומה ניתן ללמוד מכך ?

מי לא מכיר את ויקיפדיה , מקור המידע מבין הגדולים ביותר ברשת? כאשר  כל אחד מאיתנו היה זקוק למידע בנושא כלשהו, מיד היה ניכנס לשם ומתחיל לשאוב מידע ענייני - אם זה לעבודות בבית ספר, עבודות גמר תואר וכו'. במחקר שנערך על ידי חברת Intelligent Positioning, נימצא כי מתוך חיפוש של 1000 מילות מפתח, ויקיפדיה מדורגת ב 99% משאילתות החיפוש בעמוד הראשון.
 רוצים לדעת איך? המשיכו לקרוא.
תוכן ייחודי בעל ערך: לויקיפדיה כיום ישנם מיליוני עמודים המכילים תוכן ייחודי ומעניין. כאשר גולש מחפש נושא מסוים כמו לדוגמא "כלב" , גוגל יציג לו את האתרים המתאימים ביותר לאותו ביטוי. בהקשר שלנו, ויקיפדיה מדורגת במקום הראשון משום שהיא עונה לגולש על השאלה שלו, גולש חיפש "כלב" וויקיפדיה עונה לו על ההגדרה עם תוכן חדשני, ענייני וייחודי.פרופיל קישורים: כל אתר המדורג גבוה בגוגל מהווה אתר בעל פרופיל קישורים רחב. במקרה שלנו, כשניכנס לויקיפדיה בחיפוש המילה  "כלב" , נוכל לראות שישנם אתרים באותו נושא המקשרים לערך הזה בויקיפדיה. לפקטור הזה יש משקל כבד מאוד בדירוג בגוגל. יש לציין שבמידה והתוכן שלנו ענייני, הוא גם יכול למשוך גולשים מאתרים אחרים משום שבעלי אתרים אחרים יכולים להמליץ על האתר שלנו כאתר המוסר מידע מדויק או מפורט בנושא של כלבים.

אורך המאמר:כמעט כל מאמר בויקיפדיה יותר ארוך מכל מאמר אחר ברשת באותו הנושא. מה אתם חושבים, האם גוגל תעדיף לדרג אתר המכיל מאמר באורך של 100 מילים על פני אתר המכיל מאמר באורך של 1000 מילים?

קישורים לקריאה נוספת : בכל נושא שתיתקלו בויקיפדיה, תוכלו לראות בסוף המאמר קישורים לאתרים נוספים המרחיבים עוד בנושא המרכזי. גם הפרמטר הזה תורם לנוחיות הגולש .
לסיכום : איכות התוכן , נפח המאמר , דיוק ופירוט מקסימלי ( רלוונטיות הטקסט ) וכמובן , הקישורים – אלו הפקטורים המרכזיים שעוזרים לויקיפדיה להגיע לעמוד הראשון בגוגל כמעט בכל ביטוי.

קרא 1263 פעמים עודכן לאחרונה ב ראשון, 21 פברואר 2016 12:23

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

icon-contactBarCoffee

מעוניינים לקבל הצעה מתאימה?

0559703257

הצעה מהירה

צריכים יעוץ? הצעת מחיר?
השאירו פרטים!
To Top