רביעי, 06 אוגוסט 2014 00:00

אז מה זה בכלל קידום ?

אז מה זה בכלל קידום ? היום לכל עסק יש אתר , מחנות נעליים ועד קופות חולים ובנקים ... אז גם לנו בנו אתר , כי חייבים לעקוב אחרי הקדמה . ומה הלאה ? לא התרוששנו מספיק על הגרפיקה , הבנייה , המיתוג , התכנים - בסופו של דבר ...? לא . אתר שקיים לכאורה ברשת ולא נימצא בעמודים הראשונים - הוא אתר שפשוט לא נימצא, במלוא מובן המילה .
תהליך הקידום מתחיל מהמילה המפחידה "אופטימיזציה" - התאמת האתר למנועי החיפוש והתאמת מילות המפתח לעמודי האתר. האופטימיזציה מהווה מרכיב ראשוני בקידום האתר, היא כוללת בדיקה יסודית של האתר מבחינת כפילויות, קישורים לא נחוצים, סידור כותרות ונתוני מטא ( כותרות ותיאורים שמהווים תקציר לכל עמוד בנפרד, מופיעים במנועי החיפוש כהקדמה ובמקרה שיווקי- כקריאה לפעולה ) . לעזרת תהליך האופטימיזציה הקימו לא מעט תוכנות און - ליין לסריקת האתר ומקדמי אתרים בדרך כלל בקיאים בכלים שקיימים לרשותם ברשת ... השלב השני הוא השלב הארוך והמייגע של בניית מערך קישורים לאתר, שבלעדיהם - גם גוגל לא יידע שיש לכם אתר ... לכאורה זה ניראה פשוט, מה הבעיה, כל אחד יכול לפנות 15 דקות מזמנו ולהדביק קישור פה ושם פעם ביום .


רק שכאן עולם האינטרנט די דומה למציאות, מה שניראה פשוט בתיאוריה - בשטח מסתבר שזו תורה שלמה.
כתיבת מאמרים ומציאת אתרים מתאימים לפי נושא , לפיPR (מן ציון שגוגל נותן , סוג של דירוג אמון לאתר - PAGE RANK ) , מציאת אינדקסים ופרסום האתר באותם האינדקסים , כל פעם עם תוכן שונה , וכמובן כל פעם באינדקס שונה ... מציאת פורומים בנושא האתר , העלאת דיונים ותגובות עם קישור לאתר, ניהול וכתיבת בלוגים ענייניים , מעקב אחרי התקדמות האתר בכלים שונים, אנליזה ודיאגנוסטיקה של מצב האתר ומצב הקידום ומציאת פתרונות וכמובן יישום הפתרונות בפרקטיקה . זה נדיר שהקידום הולך חלק , תמיד צצות בעיות , תמיד מסתבר שמשהו טואטא בזמנו מתחת לשטיח ועכשיו רואים את התוצאות ותפקידו של המקדם לאתר את הדברים האלה ולמצוא להם פתרון .
בסופו של דבר, באלף ואחת דרכים מפותלות, האתר מגיע לעמוד הראשון - אחרי חצי שנה, אחרי שנה של עבודת קידום אינטנסיבית. מי שעד עכשיו חשב לקדם את האתר שלו בעצמו, עם קישור פעם ביום, כמו שכבר הוזכר במאמר, עדיף שיחשוב פעמיים .
רוב הקשיים שבהם נתקלים המקדמים, טמונים דווקא במקרים של קידום לא מקצועי, שאם תוצאותיו הם נאלצים להתמודד .
זה בקצרה על קידום אתרים, תורת הלהטוטנות בין מנועי החיפוש לגולשים ...או יותר נכון , העשייה.

קרא 1266 פעמים עודכן לאחרונה ב ראשון, 21 פברואר 2016 12:21

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

icon-contactBarCoffee

מעוניינים לקבל הצעה מתאימה?

0559703257

הצעה מהירה

צריכים יעוץ? הצעת מחיר?
השאירו פרטים!
To Top