שני, 04 אוגוסט 2014 00:00

כיצד בוחרים מילות מפתח לקידום?

מילות מפתח הן הביטויים שמגדירים את תוכן האתר .
למילות המפתח יש חשיבות עליונה בקידום האתר לא רק במנועי החיפוש, אלה גם ובעיקר מול הגולשים ובמקרה שלנו – הלקוחות .
אתר של חנות פרחים יקודם עם ביטויים הקשורים למכירת פרחים , בהתאם לביטויים הקשורים לחיפושים של פרחים ברשת, אז אילו ביטויים כדאי לבחור ?

בשביל ההתחלה, עדיף ללכת על ביטויים אזוריים, למשל  "חנות פרחים במרכז "  או " משלוחי פרחים במרכז ", כאשר הביטוי מתמקד גם בעסק וגם באזור העסק  - על הביטויים האזוריים יש פחות תחרות מאשר על ביטויים גנריים כמו " חנות פרחים " ובשביל אתר חדש יחסית, ביטוי "עם זנב" גם יקל על הקידום וגם יקצר את זמן ההגעה לעמוד הראשון.
בכדי לקבל רעיונות למילות מפתח , אפשר להשתמש בכלים של גוגל , כמו למשל google adwords , כלי חינמי שנותן רעיונות למילות מפתח וגם מספק את כמות  החיפושים לאותם הביטויים .
חשוב לבחור בביטויים שיש להם חיפושים , שכן ביטויים ללא חיפושים בכלל – אמנם יתקדמו בקלות ובמהירות אבל לא יניבו לקוחות לעסק .בחרנו מילות מפתח . עכשיו איפה לשבץ אותן באתר ?
כל  ביטוי משובץ לעמוד שקשור לנושא : לעמוד של משלוחים יתאים הביטוי " משלוחי פרחים במרכז " ועמוד הבית יתאים לביטוי המרכזי ביותר בנושא שעליו מדבר האתר : "חנות פרחים במרכז " .  מילת המפתח לא צריכה לחזור על עצמה בתוכן העמוד , כמו שהפירוש של מילה במילון – לא מכיל לרוב את המילה עצמה ... מילות המפתח צריכות להופיע בכותרת ( title ) של העמוד , בתיאור העמוד ( הנושא וקיצור/תיאור העמוד – כפי שמופיע במנועי החיפוש ) בכותרת הראשית ( h1 ) , בתיאור תמונות העמוד ( alt ) ובכתובת העמוד (www.flowers/deliveries.co.il) כאשר כתובת העמוד מצביעה על רלוונטיות העמוד לביטוי .

ניתן להוסיף את מילות המפתח גם בכותרות המשנה , אבל מומלץ לא להפריז ולהשתמש בווריאציות שונות ולא בביטוי המלא . מילות המפתח צריכות להשתלב בתוכן בטבעיות כאשר התוכן של העמוד מהווה הרחבה לנושא הביטוי .
קידום אתריםאורגני פועל על שתי חזיתות בו זמנית – אחת מול מנועי החיפוש והשנייה מול הגולשים , כאשר האחרונה שבהן מהווה ערך עליון בקידום . לכן, מילות המפתח צריכות להיות תמיד רלוונטיות לתוכן העמוד, לנושא האתר וכמובן להיות בעלות כמות חיפושים מסויימת מצד הגולשים - שכן בסופו של דבר , כל המטרה היא להגיע לגולשים וללקוחות פוטנציאלים ...

קרא 1243 פעמים עודכן לאחרונה ב ראשון, 21 פברואר 2016 12:23

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

icon-contactBarCoffee

מעוניינים לקבל הצעה מתאימה?

0559703257

הצעה מהירה

צריכים יעוץ? הצעת מחיר?
השאירו פרטים!
To Top